środa, 19 czerwca 2013

Zmiany

Dawno mnie tu nie było, ale też w ogóle w sieci! Były przeprowadzki i zmiany, kłopoty ze szkołą w związku z tym, dziwne perypetie.. Nie miałam sił ani czasu na nic. Choć czas by usiąść z książką, zawsze się znajdzie :) 

Już w nowym miejscu się zadomowiłam, z miejscem oswoiłam, gorzej z ludźmi. W tej materii działam cały czas, ale działają też sąsiedzi i sąsiedzi sąsiadów. Właściwie z niczego więcej się moje nowe otoczenie nie składa. 

Zaliczyłam wyprowadzkę nie tylko z miasta na wieś, ale też znad morza w góry. Kompletnie inny świat, inni ludzie. Trochę jakbym wcielała się w bohaterkę którejś z książek, które czytam. 

To o czym nigdy nie myślałam stało się czymś, co muszę zacząć praktykować. Nigdy nie myślałam, że będę musiała się zmienić, bo sama siebie nie trawię gdy stoję taka obca. Zmieniam się, ale jest mi z tym dobrze. Zwolniłam, dużo chodzę na spacery, obserwuję.

Czasami przyjeżdżają tu turyści, choć rzadko, bo jednak wokół sporo bardziej turystycznych miejsc. Ale zawsze gdy już kogoś spotkam staję jak wryta, bo widzę jaką drogę przeszłam przez ostatnich kilka miesięcy. Mieszkając na wsi wyzbyłam się wielu pretensjonalnych nawyków, przerzuciłam się na inną literaturę, po prostu wiele się nauczyłam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz